Walter z panem
Fot. KPP Stargard

Policyjny pies Walter pomógł odzyskać skradzione narzędzia

Sukces mł. asp. Adama Rodzocha, przewodnika psa służbowego w stargardzkiej policji i jego czworonożnego podopiecznego, Waltera.

Oficer dyżurny stargardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego, z której zostało skradzione mienie – relacjonuje dziś mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Na miejsce wezwano m.in. policjanta z Zespołu Przewodników Psów Służbowych ze stargardzkiej komendy, który przyjechał z Walterem, czyli czworonożnym funkcjonariuszem. Pomimo niekorzystnego terenu pies od razu podjął trop i już po chwili poprowadził funkcjonariuszy kilkaset metrów, gdzie na terenie opuszczonego budynku sprawca ukrył skradzione mienie.

Elektronarzędzia zostały zwrócone właścicielowi.

Walter to owczarek belgijski, który służy w stargardzkiej policji od 2 lat. Wraz ze swoim przewodnikiem tworzą zgrany duet, który jest zawsze gotowy by pomagać innym – opisuje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Odnoszą wspólne sukcesy.

Takie osiągnięcia są odzwierciedleniem godzin, miesięcy i lat treningów, które mł. asp. Adam Rodzoch przeprowadza ze swoim czworonożnym pupilem.

mł. asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard