sprzątanie świata w Stargardzie
Fot. SPS Stargard

Posprzątali przy swoich szkołach. Zrobili to dla świata

Dwie grupy ze stargardzkich szkół wzięły udział w tegorocznej akcji sprzątania świata. Jedna ze szkoły podstawowej, druga ze szkoły średniej.

Odpady zebrane podczas akcji sprzątania świata zagospodarowywane są przez spółkę miejską Bio Star. Trafiły one na teren Instalacji Komunalnej w Łęczycy. Koordynatorem akcji w Stargardzie jest Zarząd Usług Komunalnych.

– W tym roku w akcji udział wzięły dwie grupy ze stargardzkich szkół, jedna z I Liceum Ogólnokształcącego, a druga ze Szkoły Podstawowej Specjalnej – informuje Julita Siek, dyrektor ZUK Stargard. – Młodzież uprzątnęła tereny miejskie znajdujące się przy tych szkołach.

Jak wyjaśniają organizatorzy akcji, jej celem jest uwrażliwienie na otaczające nas środowisko i rozbudzenie odpowiedzialności za miejsce w którym żyjemy. Chodzi także o promowanie przesłania, aby nie zanieczyszczać środowiska i segregować odpady.

– Od nas młodzież otrzymała worki, do których zbierała odpady, a Bio Star zajął się ich odbiorem i zagospodarowaniem – informuje Julita Siek.

Były też inne grupy ze Stargardu uczestniczące w akcji sprzątania świata, które same się zorganizowały i posprzątały różne miejsca na terenie miasta.

Sprzątanie świata to akcja o zasięgu międzynarodowym. Odbywa się w trzeci weekend września. W Stargardzie przeprowadzona została od 19 do 23 września.