Zatrzymany przez policję
Fot. KPP Stargard

Potrójny przestępca w rękach stargardzkiej policji. Ukrywał się przez 5 lat!

W minioną sobotę, przy jednym ze stargardzkich sklepów, zatrzymany został 35-latek, który od 5 lat poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności. Skazany został za bójki i pobicia, kradzieże z włamaniem oraz za niewywiązywanie się z obowiązku alimentacyjnego.

W ciągu minionych 3 dni stargardzcy policjanci zatrzymali 12 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. W tym młodego mężczyznę, który przez 5 lat ukrywał się przed policją licząc na przedawnienie kary. Poszukiwany był na podstawie 2 listów gończych i nakazu doprowadzenia. Miał trafić do Zakładu Karnego bójki i pobicia, za kradzieże z włamaniem i za niealimentację. W minioną sobotę został zatrzymany przez funkcjonariuszy KPP Stargard.

Szereg czynności operacyjnych pozwoliło funkcjonariuszom Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób stargardzkiej komendy ustalić aktualne miejsce pobytu poszukiwanego 35-latka. Dobre rozpoznanie doprowadziło do jego zatrzymania w pobliżu sklepu w Stargardzie. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 2017 roku – informuje mł.asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

Policja przypomina, że aktualny wykaz osób poszukiwanych jest na stronie internetowej stargardzkiej policji. – Apelujemy do osób, które posiadają wiedzę na temat miejsca pobytu osób poszukiwanych za przestępstwa kryminalne o przekazanie informacji do KPP w Stargardzie mailowo na adres poszukiwania.stargard@sc.policja.gov.pl lub telefonicznie pod numerami telefonów +48 47 78 29 511, +48 47 78 29 585 – przypomina mł.asp. Justyna Siwarska.