Pożar na ulicy Cieplnej
Akcja gaśnicza przy ulicy Cieplnej, Fot. Emilia Chanczewska

Pożar w firmie przy ulicy Cieplnej w Stargardzie

Trwa nocna akcja gaśnicza w stargardzkiej firmie Stargum. W hali na terenie tej firmy w poniedziałek (20.02) późnym wieczorem wybuchł pożar. Tę część miasta spowija gryzący dym.

Dziś około godziny 21.50 przez centrum miasta przejechała kawalkada samochodów straży pożarnej, a także policji, na sygnałach alarmowych. Skierowała się w stronę ulicy Pierwszej Brygady, następnie Ceglaną i Cieplną. Jak się okazało, w hali przy ulicy Cieplnej 5, na terenie firmy Stargum, wybuchł pożar. Z daleka czuć smród palącej się gumy.

Zobacz LIVE z miejsca akcji gaśniczej. Wideo Grzegorz Drążek.

Na miejscu wciąż działają strażacy, jest też stargardzka policja.

– Zgłoszenie o pożarze hali magazynowej przy ulicy Cieplnej w Stargardzie mieliśmy w poniedziałek o godzinie 21.40 – mówi we wtorek 21 lutego br. kpt. Rafał Matysik, oficer pasowy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. – Do zdarzenia zadysponowano w sumie 9 zastępów, 5 z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Stargardzie, 2 zastępy z OSP Żarowo, OSP Grzędzice i z Wojskowej Straży Pożarnej 12 BZ. Po przyjeździe stwierdzono w pełni rozwinięty pożar pomieszczenia w hali magazynowej. Paliło się wnętrze hali i dach. Około 200 m kw. objęte było pożarem. Działania prowadzono za pomocą linii gaśniczych do wnętrza oraz przy użyciu drabiny mechanicznej. Spalił się składowany w hali granulat kauczuku, poszycie dachu i część ścian hali. O godzinie 1.41 działania straży zakończono. Na miejscu była także policja oraz pogotowie energetyczne. W wyniku tego pożaru nie ma osób poszkodowanych.