Fot. Jan Balewski

Pożegnanie z nauką w Szkole Podstawowej nr 11

Radosna uroczystość była w piątek, w SP 11 na os. Zachód w Stargardzie. Uczniowie, wspólnie ze swoimi nauczycielami i rodzicami, pożegnali się ze szkołą i powitali upragnione wakacje.

W tym roku szkolnym 2021/2022 w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Stargardzie uczniowie uczestniczyli w innowacji pedagogicznej pod kierunkiem Anny Weyland, pt. „Migiem się nauczę”. Innowacja dotyczyła nauki języka migowego. Zwieńczeniem był występ na uroczystości zakończenia roku szkolnego. Uczniowie klas 3c i 3d zaprezentowali utwór „Nie bój się chcieć”, który zamigali ze sceny.

Ponadto szkołę czekała niespodzianka: jeden z rodziców podarował uczniom portret prezydenta Lecha Wałęsy. Na portrecie jest autograf specjalnie dla szkoły. Lech Wałęsa jest jednym z Noblistów Polskich, których imię nosi szkoła podstawowa nr 11. Darczyńcami byli Agnieszka i Paweł Jabłońscy.

Na uroczystości „Żegnaj szkoło” wszystkie dzieci wyróżnione za naukę były wyczytywane i proszone na scenę ze swoimi nauczycielkami. Nagradzała je Jolanta Faryńska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Noblistów Polskich w Stargardzie. Uhonorowani zostali także nauczyciele i współpracujący ze szkołą rodzice.

Jan Balewski