Prokuratura rejonowa w Stargardzie
Prokuratura rejonowa w Stargardzie - już z nowym dachem, fot. Emilia Chanczewska

Prokurator Rejonowy w Stargardzie oskarża o rozbójnicze kradzieże perfum, alkoholu i papierosów

Okradał sklepy, napadł na ochroniarza, groził pracownicy. Recydywista przyznał się do winy. Grozi mu długa odsiadka.

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu Rejonowego w Stargardzie akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej w dniu 9 grudnia 2022 r. w Stargardzie – poinformował dziś prokurator Piotr Wieczorkiewicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Sprawca po uprzednim zaborze 12 opakowań perfum o wartości łącznej 2429 zł, użył przemocy wobec interweniującego pracownika ochrony sklepu, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranych wcześniej artykułów.

Ponadto w dniu 29 stycznia 2023 r. w Stargardzie mężczyzna ten ukradł w jednym ze sklepów spożywczych butelkę alkoholu oraz paczkę papierosów grożąc użyciem przemocy pracownicy sklepu, jeśli ta zawiadomi policję.

W wyniku działań funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie sprawca został ustalony i zatrzymany. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec sprawcy tymczasowe aresztowanie. W toku śledztwa ustalono, że podejrzany popełnił także inne przestępstwa kradzieży i gróźb karalnych.

– Podejrzany przyznał się do dokonania zarzucanych mu czynów. Sprawca był uprzednio wielokrotnie karany. Zarzucanych mu czynów dopuścił się w warunkach recydywy – dodaje Piotr Wieczorkiewicz. – Za zarzucone oskarżonemu czyny z art. 281 kodeksu karnego grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności, a w związku z popełnieniem przestępstwa w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.