Prokuratura Rejonowa w Stargardzie
Prokuratura Rejonowa w Stargardzie Fot. Emilia Chanczewska

Prokuratura ustaliła: dzieci szczuł psem, ciągnął za uszy, konkubinę bił i groził jej śmiercią

Młody przemocowiec odpowie przed sądem za piekło, które zgotował swoim domownikom. Prokuratura zakończyła śledztwo w tej sprawie i skierowała akt oskarżenia do sądu.

Jak poinformowała dziś rzeczniczka prokuratury, prokurator rejonowy w Stargardzie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono psychiczne i fizyczne znęcanie się nad domownikami, konkubiną oraz dwójką jej małoletnich dziećmi.

W toku postępowania ustalono, iż podejrzany wielokrotnie – będąc pod wpływem alkoholu – wszczynał bezpodstawne awantury podczas których wyzywał pokrzywdzonych słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, a konkubinie groził pozbawieniem życia i zdrowia – informuje Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Mężczyzna wyganiał pokrzywdzonych z mieszkania i niszczył jego wyposażenie. Straszył dzieci psem, ciągnął za uszy, a konkubinę bił po różnych częściach ciała.

Przemocowiec został zatrzymany, następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

29-letni podejrzany w przeszłości nie był karany sądownie. Złożył wyjaśnienia. Nie przyznał się do zarzucanego mu czynu – dodaje Alicja Macugowska-Kyszka. – Za zarzucane mu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.