błękitni stargard wybrzeże rewal
Fot. Grzegorz Drążek

Przełamanie Błękitnych Stargard. Trzy punkty zostały przy Ceglanej

W dzisiejszym meczu na stadionie przy Ceglanej w Stargardzie miejscowi Błękitni pokonali Wybrzeże Rewal 3:0 w spotkaniu trzydziestej kolejki grupy 2 III ligi piłkarskiej.

błękitni stargard wybrzeże rewal
Fot. Grzegorz Drążek

Stargardzki zespół przełamał się zwyciężając po siedmiu meczach bez wygranej. Wygrana dzisiejsza sprawiła, że przesunął się w górę tabeli o dwa miejsca.

W piątkowym stadionie przy Ceglanej po pierwszej połowie stargardzki zespół wygrywał 2:0. W 22 minucie gola zdobył Jakub Duda, a w 43 minucie Kacper Zaborski. W drugiej połowie był jeden gol, także dla gospodarzy. W 54 minucie wynik ustalił Maciej Ignasiak. Wybrzeże mogło mieć gola, ale bramkarz Błękitnych Jakub Koza obronił karnego.

Błękitni wygrywając dziś powiększyli dorobek punktowy do 37 punktów. W tabeli są na dwunastym miejscu. W kolejnym ligowym spotkaniu zmierzą się 13 maja na wyjeździe przeciwko Pogoni Nowe Skalmierzyce (15 miejsce, 32 punkty).

błękitni stargard wybrzeże rewal
Fot. Grzegorz Drążek

Aktualizacja, 9.05.2026

W sobotę swoje spotkanie rozegrał drugi stargardzki trzecioligowiec. Kluczevia rywalizowała w Szczecinie przeciwko rezerwom Pogoni. Beniaminek ze Stargardu przegrał 1:2. To jednak Kluczevia była na prowadzeniu. W 51 minucie gola zdobył Mateusz Kaczorek. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem w 68 minucie Adama Frączczaka i golem Michała Osowskiego w 70 minucie.

Kluczevia ma 46 punktów i jest na szóstym miejscu w tabeli. W kolejnym ligowym spotkaniu zagra 13 maja w Stargardzie. Na stadionie przy Niemcewicza o godzinie 17 podejmie Lipno Stęszew (9 miejsce, 42 punkty).