Prokuratura rejonowa w Stargardzie
Prokuratura Rejonowa w Stargardzie, fot. Emilia Chanczewska

Przywiózł z Holandii prawie pół kilograma amfetaminy. Zatrzymała go stargardzka policja

Zakończyło się postępowanie stargardzkiej prokuratury. Podejrzany o wewnątrzwspólnotowe nabycie znacznej ilości narkotyków stanie przed sądem. 39-latkowi grożą co najmniej 3 lata więzienia.

– Prokuratura Rejonowa w Stargardzie skierowała do sądu akt oskarżenia wobec podejrzanego o dokonanie wewnątrzwspólnotowego przywozu z Holandii na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej znacznej ilości substancji psychotropowych, tj. o czyn z art. 55 ust. 3 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii – informuje dziś prokurator Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – 5 listopada 2022 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie podczas przeprowadzonej kontroli drogowej pojazdu, u pasażera ujawnili plastikowe pojemniki owinięte taśmą, w którym znajdowały się woreczki foliowe z zawartością substancji proszkowej koloru białego oraz krystalicznej substancji.

Przeprowadzone badania fizykochemiczne wykazały, że proszek zawiera amfetaminę o łącznej masie 425,750 grama. Wyliczono, że można z tego uzyskać 1809 porcji handlowych działek amfetaminy.

– Mężczyzna został zatrzymany, następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu – informuje rzeczniczka prokuratury. – Prokurator na mieniu podejrzanego dokonał zabezpieczenia majątkowego. 39-letni podejrzany w przeszłości był już karany sądownie.

Za zarzucane przestępstwo, na podstawie art. 55 ust. 3 Ustawy o przeciwdziałania narkomanii, grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat.