Rajd rowerowy żołnierza ze Stargardu
12BZ

Rajd rowerowy w 9 rocznicę śmierci Łukasza Sroczyńskiego, żołnierza ze Stargardu

W niedzielę 31 lipca można się pomodlić za jego duszę w Stargardzie, w środę 3 sierpnia wybrać na czwarty już rowerowy rajd, który wyrusza ze Szczecina.

12 Brygada Zmechanizowana zaprasza na IV Rajd Rowerowy „Szlakiem pamięci śp. st. chor. Łukasza Sroczyńskiego”. 

W środę 3 sierpnia 2022 r. od godz. 7.30 na rajd rowerowy zapraszamy żołnierzy, ich rodziny, mieszkańców Szczecina, okolic i wszystkich, którzy chcą kultywować pamięć poległego weterana – informuje 12 BZ. – Uczestnicy powinni dostarczyć kartę zgłoszeniową do organizatora do 28 lipca 2022 r. Spotykamy się pod bramą główną 12 Brygady Zmechanizowanej przy al. Wojska Polskiego 250 w Szczecinie! Zabieramy ze sobą sprawny rower i kask!

Więcej szczegółów na plakacie:

12BZ

3 sierpnia 2013 roku, w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, zmarł starszy kapral Łukasz Sroczyński, który został ciężko ranny w grudniu 2012 roku podczas ataku na polskich żołnierzy w Afganistanie.

Do zdarzenia, w wyniku którego st. kapral Łukasz Sroczyński został ciężko ranny doszło 22 grudnia 2012 roku w południowo-zachodniej części prowincji Ghazni. W czasie zadania bojowego żołnierze zostali ostrzelani przez nieznanych sprawców. W wyniku wymiany ognia rannych zostało trzech polskich żołnierzy, w tym jeden ciężko. Na miejsce został wezwany śmigłowiec ewakuacji medycznej. Ranni żołnierze zostali przetransportowani do szpitala w Ghazni, a następnie do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Śp. starszy kapral Łukasz Sroczyński na co dzień służył w 1 batalionie 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie.
Mieszkał w Stargardzie, gdzie pozostawił żonę i córkę. Miał dopiero 32 lata.

INFORMACJE: www.12bz.wp.mil.pl