Stargard rajd szlakiem zabytków
Fot. Grzegorz Drążek

Rajd turystyczno-integracyjny szlakiem zabytków Stargardu

Z okazji Dnia Zdrowia Psychicznego zorganizowany został w Stargardzie rajd turystyczno-integracyjny „Rusz po zdrowie – szlakiem zabytków Stargardu”.

Organizatorem rajdu jest Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Stargardzie – Środowiskowy Dom Samopomocy.

W rajdzie wzięli udział podopieczni tego koła oraz innych ŚDS. Uczestniczyły w nim także przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 i PM 2 w Stargardzie, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Stargardzie oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Stargardzie. ZS 1 jest współorganizatorem dzisiejszego wydarzenia. Wśród uczestników byli także przedstawiciele grup stargardzkich seniorów.

Rajd turystyczno-integracyjny wyruszył z Rynku Staromiejskiego. Zanim to nastąpiło, strażniczka miejska przypomniała uczestnikom wydarzenia zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Trasa prowadziła szlakiem zabytków. Po drodze uczestnicy rozwiązywali zagadki. Rajd poprowadziła Joanna Suleja, znana w Stargardzie miłośniczka pieszych wędrówek, nauczycielka i radna miejska Stargardu. Wśró uczestników była Iwona Wisniewska, stargardzki starosta.

Meta rajdu została zaplanowana na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Stargardzie. Dzisiejsze wydarzenie to też okazja do zaakcentowania 25-lecia tej placówki.