Festiwal Miedwie Medeina
Występ grupy Medeina ze Szczecina podczas ubiegłorocznego festiwalu nad Miedwiem, fot. Emilia Chanczewska

Relaks nad Miedwiem można połączyć z odbiorem sztuki. Na początku lipca odbędzie się już 21 Festiwal Teatr w stodole

W dniach 8-15 lipca br., na Campingu Hania w nadmiedwiańskim Morzyczynie, trwał będzie 21 Festiwal Teatr w stodole. A na nim zobaczyć będzie można spektakle teatralne, występy artystyczne, wystawy oraz wziąć udział w warsztatach dla najmłodszych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Na czele festiwalu stoi reżyser Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz, która prowadzi autorski teatr nie ma w Szczecinie oraz w Stargardzie: A-To-My na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, Krzywa Scena i Nową Generację Krzywej Sceny w Stargardzkim Centrum Kultury.

Przez pierwsze lata Festiwal w stodole odbywał się w Nastazinie pod Maszewem. Teatralna scena rzeczywiście była w dużej, wiejskiej stodole. Od czasu pandemii, w 2021 roku, festiwal przeniósł się w gościnne progi Campingu Hania w Morzyczynie nad Miedwiem, prowadzonego przez stargardzian Bożenę Sekułę-Donorowicz i Henryka Donorowicza, którzy występują w teatrze A-To-My UTW Stargard.

– Zapraszamy serdecznie wszystkich na nasz festiwal nad Miedwiem, który trwał będzie od 8 do 15 lipca – mówi reżyser Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz. – Niebawem zaprezentujemy szczegółowy program tegorocznego, 21 już festiwalu. Będzie bardzo różnorodny. Na pewno każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Do zobaczenia w lipcu, na Campingu Hania.

Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz
Reżyser Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz podczas ubiegłorocznego festiwalu teatralnego nad Miedwiem, fot. Emilia Chanczewska

Podczas festiwalu prezentowane są nie tylko spektakle teatralne lecz także pokazy taneczne, występy wokalne i wiele innych. Imprezie towarzyszą wystawy plastyczne, fotograficzne, rękodzielnicze. Dzieci biorą udział w kreatywnych warsztatach. Udział we wszystkich wydarzeniach jest nieodpłatny. Za symboliczny datek na widzów codziennie czeka poczęstunek.

Festiwal Miedwie

Festiwal w stodole tworzą:

  • Stowarzyszenie Teatralne „nie ma”
  • Stargardzkie Centrum Kultury
  • Camping Hania
  • Strefa Kultury Uniwersytetu Szczecińskiego
  • Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
  • Uniwersytet Trzeciego Wieku w Stargardzie
  • Gmina Kobylanka
  • Centrum Kultury i Rekreacji w Kobylance