Koncert zespołu Divers
Divers w teatrze letnim, fot. Jan Balewski

Rockowy koncert kapeli Divers na inaugurację Stargardzkiej Manufaktury Sztuki

Z wielkim entuzjazmem muzycy ze Stargardu, i inni mieszkańcy także, przyjęli ogłoszenie nowego miejskiego projektu, który realizowany będzie przez Stargardzkie Centrum Kultury. To SMS – Stargardzka Manufaktura Sztuki, która polegać ma na tym, że SCK będzie zapewniać organizację i promocję wydarzenia na Małej Scenie, a artyści mogą występować i otrzymywać pieniądze ze sprzedanych biletów.

Jako pierwsi artyści projekt firmują stargardzcy rock’n’rollowcy z kapeli Divers, jazzman Krzysztof Rozesłański i wokalistka Anna Zięba.

SMS
Stargardzcy muzycy z dyrektor SCK i prezydentem Stargardu, fot. Stargardzkie Centrum Kultury

Patronat nad Stargardzką Manufakturą Sztuki, podobnie jak nad działającą w SCK od lat Stargardzką Sceną Młodych, objął prezydent miasta Rafał Zając – zobacz TUTAJ.

Pierwszy koncert, w piątek 23 lutego br. o godzinie 19, w ramach SMS, w SCK zagrać ma zespół Divers. Jak się okazało we wtorek 13 lutego, będzie to koncert charytatywny na rzecz ciężko chorej stargardzianki, Konstancji Wdzięcznej-Gaborskiej. Bilety wstępu są w cenie 20 zł.

Divers koncert plakat

Stargardzkie Centrum Kultury poinformowało dziś na Facebooku:

  • Stargardzka Manufaktura Sztuki pod Patronatem Rafała Zająca – prezydenta Stargardu, Stargard – pod szczęśliwą gwiazdą, to nowy projekt Stargardzkie Centrum Kultury skierowany do stargardzkich artystów.
  • Zasada projektu SMS jest prosta: my dajemy scenę, obsługę sceno-techniczną, pokrywamy wszelkie koszty organizacji, zapewniamy promocję, a artyści… niezapomniane emocje!
  • Stargardzkie zespoły, artyści, wokaliści, muzycy – to projekt dla Was! Tworzycie zespół? Macie swój repertuar? Chcecie wystąpić na Małej Scenie SCK? Zapraszamy do kontaktu. Nic nie tracicie, jedynie zyskujecie, bo cały dochód z biletów za wydarzenie zostaje u Was.
  • Zapraszamy Was do współtworzenia Stargardzkiej Manufaktury Sztuki. Szczegóły pod numerem telefonu 91 578 32 31.

Ogłoszona na Facebooku nowa inicjatywa spotkała się tam z bardzo ciepłym przyjęciem i dużym poparciem mieszkańców.