Piłsudskiego
Fot. Emilia Chanczewska

Rozpoczęło się ocieplanie budynku przy Piłsudskiego 4/5. Ma potrwać do andrzejek

Dziś przed południem ustawiane były rusztowania przy dużym budynku w centrum Stargardu. Zanim mieszkańcy będą się cieszyć z jego kompleksowego zmodernizowania, zarówno ich jak i przechodniów czekają kilkumiesięczne utrudnienia.

Na parterze budynku mieszkalnego przy Piłsudskiego 4/5 przez ponad 35 lat działał II oddział banku Pekao S.A. Obecnie są tam lokale do wynajęcia. Na kolejnych czterech kondygnacjach są mieszkania.

Dziś rano zaczęły się prace przygotowujące budynek do termomodernizacji.

Ocieplenie i remont w budynku prowadzi stargardzka firma Usługi Remontowo-Budowlane Rem-Bud Krystian Domowicz, mająca wieloletnie doświadczenie w takich inwestycjach. Pytamy właściciela firmy o zakres prac i planowane ich zakończenie.

– Termomodernizacja budynku z dociepleniem ścian budynku, dociepleniem stropodachu, wymiana drzwi wejściowych do budynku oraz remont loggii – wymienia Krystian Domowicz. – Zakończenie prac przewidziano na koniec listopada.

Jednocześnie wciąż trwa naprawa chodnika w tej okolicy, na odcinku ulicy Piłsudskiego naprzeciwko placu Wolności. Jak mówi wykonujący to pracownik pyrzyckiej firmy Oldróg, chodnik uszkadzany jest przez parkujące na nim duże auta dostawcze.