eksmisja
Fot. Stargardzkie TBS

Sąsiedzi będą mieć w końcu spokój! Mimo okresu ochronnego odbyła się eksmisja uciążliwego lokatora

Dziś, w poniedziałek 20.03.2023 r. przed południem, odbyła się eksmisja uciążliwego sąsiada z mieszkania przy ulicy Wojska Polskiego 47 w Stargardzie. To miejsce, w którym 10 lutego br. wieczorem wybuchł pożar.

Wyroków sądowych nakazujących eksmisję nie wykonuje się w okresie od 1 listopada do
31 marca roku następnego włącznie, jest to tak zwany okres ochrony. Dlaczego więc dziś w Stargardzie przeprowadzono eksmisję?

– Od tego przepisu są wyjątki, co właśnie miało miejsce w tym przypadku. Sąd na wniosek właściciela lokalu, którym jest Gmina Miasto Stargard wydał wyrok bez prawa do lokalu socjalnego oraz umożliwił eksmisję w okresie ochrony – wyjaśnia Przemysław Urbański, kierownik Biura Przydziału i Zamiany Mieszkań Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. – Decyzja sądu podyktowana była zachowaniem użytkownika lokalu, który notorycznie łamał zasady współżycia społecznego i zakłócał spokój pozostałych mieszkańców budynku.


Dzisiejszą eksmisję przeprowadził komornik, w asyście policjantów, przy udziale pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Stargardzkiego TBS.

– Na miejscu nie zastano użytkownika lokalu – informuje Przemysław Urbański. – Pracownicy TBS zabezpieczyli lokal. Kolejne eksmisje w br. realizowane będą w kolejnych miesiącach, do 31.10.2023 r.


W minionym okresie STBS wykonało w sumie 20 eksmisji. Dodatkowo 6 lokatorów, w stosunku do których
wyznaczono termin eksmisji, dobrowolnie zdało lokale do TBS unikając w ten sposób dodatkowych
kosztów postępowania eksmisyjnego.