zieleń przy książnicy
Akcja sadzenia roślin przy Książnicy Stargardzkiej, Fot. Emilia Chanczewska

Sąsiedzki piknik „W zieleni siła” przy Książnicy Stargardzkiej

W najbliższe sobotnie (6 maja) popołudnie wziąć można udział w integracyjnej imprezie. Odbędzie się o godzinie 16.30, przy bibliotece na ulicy Mieszka I.

Laurowiśnia, trzmielina, barwinek… te rośliny w piątek 21 kwietnia br. wokół zrewitalizowanej Książnicy Stargardzkiej sadzili mieszkańcy razem z pracownikami i członkami miejskiego Komitetu Rewitalizacji, paniami z KGW Morzyca, ekipą z Centralnej Kuchni.

Nowe nasadzenia przy książnicy to część projektu „Książnica Stargardzka – biblioteka zaangażowana społecznie” realizowanego w ramach RPO WZ 2014-2020.

ZOBACZ RELACJĘ LIVE

W sobotę 6 maja można wziąć udział w „Pikniku sąsiedzkim”, od godziny 16.30, na terenie przy książnicy.

W czasie pikniku uczestnicy rozgrają turniej gier dawnych, w którym będą m.in. rzucać podkową do celu, strzelać z procy, rozwiązywać zagadki, grać w klipy i przedwojenną podwórkową zabawę kamer-kamertir. Wszyscy są mile widziani organizatorzy przygotowali coś zarówno dla młodszych, jak i dla nieco starszych mieszkańców. To świetna okazja do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu i sąsiedzkiej integracji. Na pikniku będzie poczęstunek – informuje Urząd Miejski w Stargardzie.

Turniej to część projektu „Społeczny ogród edukacyjny” realizowanego przez grupę nieformalną z Kołem Gospodyń Wiejskich Aktywni z Morzycy, w ramach Programu Społecznik 2022 – 2024.