wypadek motocyklisty
Miejsce dzisiejszego wypadku, fot. Grzegorz Drążek

Śmiertelny wypadek pod Stargardem. Zginął młody motocyklista. Sąsiedzi palą znicze

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem zginął 19-letni motocyklista. Stargardzka policja ustala, jak doszło do wypadku w pobliżu miejscowości Krąpiel w powiecie stargardzkim.

Wypadek wydarzył się dzisiaj na bocznej, polnej drodze między miejscowością Krąpiel a Kolonią Brudzewice. Na miejsce przybyły służby ratunkowe. Niestety, w zderzeniu z samochodem zginął młody motocyklista.

Policjanci ze stargardzkiej komendy są na miejscu zdarzenia i ustalają okoliczności wypadku.

– Potwierdzamy, że doszło do śmiertelnego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty, policja pod nadzorem prokuratury ustala przebieg zdarzenia – mówi asp. Justyna Siwarska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

W wypadku zginął młody mężczyzna, 19-latek, absolwent Zespołu Szkół nr 5 w Stargardzie. Jak ustaliliśmy, wracał z przejażdżki motocyklem do domu. Na przejażdżkę wybrał się przed pracą. Miał jeszcze zjeść obiad. Wypadek wydarzył się na polnej, kamienistej drodze. Motocyklista jechał prostym odcinkiem w stronę Krąpiela. Naprzeciwko, zza łuku drogi, wyjechał jeep. Doszło do zderzenia w wyniku którego zginął 19-letni motocyklista.

Na miejsce wypadku przychodzą okoliczni mieszkańcy i stawiają zapalone znicze…

– To był najspokojniejszy chłopak w naszej miejscowości, szok co się tu stało – powiedzieli nam mieszkańcy, sąsiedzi ofiary. – Jaki to musiał być zbieg okoliczności, że akurat w tym samym momencie na tej polnej drodze znalazły się dwa pojazdy i to akurat, kiedy auto wyjeżdżało zza łuku. Raz na milion chyba taka sytuacja się zdarza. Szok.