sportowe wyróżnienia
Fot. wzp.pl

Sportowcy ze Stargardu nie zostali nagrodzeni finansowo

Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski wyróżnił za 2022 rok sportowców z dziesięciu miast. Wśród nagrodzonych finansowo 54 osób nie ma sportowców ze Stargardu. Stargardzkie kluby nie wnioskowały o nagrody dla ich reprezentantów.

– Stawali na podium najważniejszych światowych imprez, bili rekordy życiowe, godnie reprezentowali kraj i region – tak w skrócie można podsumować 2022 rok dla zachodniopomorskich sportowców. Za osiągnięte wyniki marszałek województwa Olgierd Geblewicz przyznał im nagrody finansowe – to początek relacji Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego z wtorkowego „Sportowego Podsumowania Roku” zorganizowanego przez urząd marszałkowski.

W relacji podkreślono także, że na liście nagrodzonych sportowców z województwa zachodniopomorskiego znalazły się 54 osoby. W tym gronie nie ma ani jednego przedstawiciela stargardzkich klubów.

Wyróżnieni za 2022 rok zostali sportowcy z klubów z Białogardu, Chojny, Darłowa, Goleniowa, Karlina, Koszalina, Polic, Szczecina, Wałcza, Złocieńca. To przedstawiciele takich dyscyplin jak boks, karate, kickboxing, kolarstwo torowe, lekkoatletyka, podnoszenie ciężarów, strzelectwo sportowe, tenis stołowy, wioślarstwo, zapasy. Sportowcom urząd marszałkowski przyznał kwoty od 1000 do 13000 złotych. W sumie 299 tysięcy złotych.

Dlaczego w tej grupie nie ma sportowców ze stargardzkich klubów? Pytanie w tej sprawie przesłaliśmy do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, który funduje nagrody.

– Ze stargardzkich klubów nie wpłynęły wnioski o przyznanie wyróżnień – odpowiedział nam Łukasz Jucha z biura prasowego gabinetu marszałka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Ze stargardzkich klubów nie wpłynęły wnioski o przyznanie wyróżnień.

Łukasz Jucha z biura prasowego gabinetu marszałka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego

Podczas gali urzędu marszałkowskiego wyróżniono także kluby i samorządy na podstawie ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa sportowego w sporcie młodzieżowym w 2022 roku. Wśró pięciu wyróżnionych klubów nie ma ani jednego ze Stargardu. Podobnie jak nie ma powiatu stargardzkiego wśró pięciu wyróżnionych powiatów. Na piątym miejscu w kategorii Gminy/Miasta jest natomiast miasto Stargard. Na gali obecny był prezydent Stargardu Rafał Zając.

Nagrodzeni sportowcy za 2022 rok

Nagrodzone kluby i samorządy za 2022 rok