Sąd Rejonowy w Stargardzie
Sprawca wypadku stanie przed Sądem Rejonowym w Stargardzie, fot. Emilia Chanczewska

Sprawa wypadku na DK10. 20-letni kierowca hondy wymusił pierwszeństwo na kierującym ciężarówką

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zaniechanie szczególnej ostrożności i należytej obserwacji pola jazdy. Skutkiem był wypadek drogowy, do którego doszło 8 lutego 2023 roku.

– Jak ustalono w toku postępowania, 8 lutego 2023 r. na drodze krajowej nr 10, podejrzany kierując samochodem marki honda naruszył nieumyślnie zasady bezpieczeństwa i przepisy ruchu drogowego. Jadąc drogą gminną nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą krajową kierującemu samochodem ciężarowym marki scania – informuje dziś prokurator Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Na skutek uderzenia w bok pojazdu jego kierowca stracił nad nim panowanie i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku tego kierujący pojazdem ciężarowym doznał złamania trzonu kręgu piersiowego.

20-letni sprawca wypadku był trzeźwy. Nie był dotąd karany sądownie. Na jego mieniu prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego.

– Za zarzucany podejrzanemu czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 – dodaje Alicja Macugowska-Kyszka.