proszek
pixabay.com

Sprzedawał narkotyki i dopalacze stargardzkim dzieciakom

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia wobec 31-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości substancji odurzających i psychotropowych. Ma też zarzuty udzielania ich małoletnim, nakłaniania do zażycia oraz kierowania gróźb karalnych.

– Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono posiadanie znacznej ilości substancji odurzających i psychotropowych w postaci marihuany, amfetaminy, mefedronu i deschloroketaminy – informuje dziś prokurator Alicja Macugowska-Kyszka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Zarzucono mu też udzielanie substancji odurzających i psychotropowych osobom małoletnim w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, nakłanianie do ich zażycia oraz kierowanie gróźb karalnych.

Wobec 31-letniego sprawcy, na wniosek prokuratora, sąd zastosował tymczasowy areszt. Podejrzany przyznał się do posiadania substancji odurzających i psychotropowych oraz kierowania gróźb karalnych. Zaprzeczył jednak aby udzielał ich innym osobom lub nakłaniał je do tego.

– Podejrzany był uprzednio wielokrotnie karany – dodaje Alicja Macugowska-Kyszka. – Przestępstwo kierowania gróźb karalnych popełnił w warunkach recydywy.

Jak informują śledczy, za udzielanie środka odurzającego lub substancji psychotropowej osobie małoletniej, nakłanianie do użycia takiego środka lub substancji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara pozbawienia wolności nie krótsza od lat 3, posiadanie znacznej ilości substancji odurzających i psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10, zaś za kierowanie gróźb karalnych grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.