awaria Czarnieckiego
Fot. Grzegorz Drążek

Stargard bez wody. Wielka awaria sieci wodociągowej. Ulica Czarnieckiego nieprzejezdna

W czwartkowe – 18 maja 2023 roku – popołudnie w mieście doszło do awarii w wyniku której nie ma wody lub jest jej bardzo niskie ciśnienie.

Doszło do awarii magistrali wodociągowej na ulicy Czarnieckiego – ustalił Stargard.News. Niestety nie wiadomo, ile potrwa naprawa. Ciśnienie zostało zmniejszone i w różnych rejonach miasta w ogóle nie ma wody. Zarówno w centrum, na stargardzkiej starówce, jak i na osiedlach – Zachód, Chopina, Letnie są bez wody.

Mamy poważną awarię na sieci wodociągowej, na pewno pierwszą taką od co najmniej 20 lat. Doszło do uszkodzenia, rozszczelnienia żeliwnej rury o bardzo dużej średnicy: 600 mm. Prace trwają od godziny 15, musieliśmy zacząć kręcić zasuwami, by odciąć wadliwy odcinek od zasilania w wodę, przez co od godziny 16 nie ma wody w tej części miasta. Główna żyła wody w mieście jest zakręcona. Woda jest na osiedlu Pyrzyckim i w Kluczewie, bo to jest inna nitka. Nasze służby dokopują się do uszkodzonego wodociągu, zobaczymy jaki to rodzaj uszkodzenia, po czym przystąpimy do prac naprawczych. Myślę, że czeka nas ciężka praca przez całą noc. Trudno oszacować, do kiedy nie będzie wody. Robimy wszystko, by jak najszybciej usunąć awarię.

dla Stargard.News mówi Radosław Kalisz, kierownik Pionu Techniczno-Eksploatacyjnego w spółce Wody Miejskie w Stargardzie

– Nie ma wody już od około 15 godziny – mówi pan Radek z ulicy Wieniawskiego, który do nas zadzwonił. – Obawiam się, że jak „pierdyknął” ten główny, poniemiecki węzeł, to miasto będzie 3 dni bez wody! Ale jestem optymistą.

W ostatnich tygodniach problemy wodociągowe były także na ulicy Wojska Polskiego.

MPK Stargard informuje, że w związku z zamknięciem dla ruchu ulicy Czarnieckiego autobusy kursują objazdem:

  • z ZCP w kierunku ul. Staszica przez Stare Miasto
  • z ul. Staszica w kierunku ZCP przez ul. Barnima

WSPÓŁPRACA: Grzegorz Drążek