Heweliusz Netflix drogi
Fot. Emilia Chanczewska

Stargard gotowy na oddanie centrum Netflixowi. Zobaczcie, jaka będzie organizacja ruchu drogowego 21 i 22 stycznia

Tegoroczny Dzień Babci i Dzień Dziadka, czyli 21 i 22 stycznia 2024 roku w stargardzkim śródmieściu upłynie pod znakiem kręcenia zdjęć do serialu „Heweliusz” na platformę Netflix. Już dziś, w sobotę 20 stycznia, stargardzkie centrum jest przygotowane do zmiany organizacji ruchu drogowego na dwa dni.

Mamy dla was aktualny fotoreportaż z ulic Wojska Polskiego, Krasińskiego, Okrzei, Piłsudskiego. Stoją już tam znaki związane z tymczasową organizacją ruchu drogowego, która obowiązywać będzie w najbliższą niedzielę i poniedziałek, w związku z kręceniem zdjęć do produkcji Netflixa. Na zakazach są adnotacje: „nie dotyczy ekipy filmowej”.

Strażnicy miejscy wsadzili za wycieraczki aut stojących przy Mickiewicza (od skrzyżowania z Piłsudskiego do skrzyżowania z Wojska Polskiego) karteczki z następującą wiadomością: „Informujemy, że w dniach 21-22 stycznia 2024 r. obowiązuje bezwzględny zakaz parkowania wg czasowego oznakowania ulic: Wojska Polskiego, Mickiewicza, Krasińskiego. Pozostawione samochody mogą być usuwane na koszt właściciela. Za utrudnienia przepraszamy”.

Do szpitala dojedziemy ul. Z. Krasińskiego, na której tymczasowo obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy. Z kolei ze szpitala bez problemu wyjedziemy w ul. Wojska Polskiego. W poniedziałek (22.01.) szlaban przy wyjeździe będzie cały czas otwarty.

Stargard – pod szczęśliwą gwiazdą/Facebook

Pisaliśmy w minioną środę o kręceniu w Stargardzie scen do serialu o katastrofie promu Heweliusz oraz o obowiązujących przez to objazdach:

Materiał wzbudził wielkie zainteresowanie na naszym Facebooku, gdzie ma już prawie 430 lajków, ponad 40 komentarzy i ponad 130 udostępnień.

Wcześniej informowaliśmy, że stargardzianie mają szansę wziąć udział w zdjęciach do serialu, w charakterze statystów:

Redakcja Stargard.News trzyma kciuki za dwie miłe znajome, które wcielą się w role… dziennikarek! 😀

Tylko w poniedziałek 22 stycznia br. będą zmiany w kursowaniu miejskich autobusów MPK Stargard, na liniach 5, 14, 24, 31. Szczegóły na plakacie w galerii wyżej.