Seniorzy w
Fot. Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie

Stargardzcy seniorzy wekowali warzywa z uczniami Zespołu Szkół nr 5

Technicy żywienia, kucharze i cukiernicy z ZS 5 mieli wczoraj w swoich pracowniach wyjątkowych gości. Byli to seniorzy ze Stargardu, biorący udział w projekcie „Jesień łączy pokolenia”.

„Jesień łączy pokolenia” – to piękne hasło projektu, który odbywa się w ramach wieloletniego programu na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” i widnieje nie tylko na papierze, ale wcielane jest w życie na wielu płaszczyznach.

Ostatnio w sensie dosłownym, bo właśnie u progu złotej polskiej jesieni, seniorzy wraz młodzieżą Zespołu Szkół nr 5, zainicjowali kolorową akcję utrwalania smaków w przepysznych warzywnych wekach.

Kolorowe pyszności szybko zapełniały słoiki do zimowych zapasów seniorów, ale prawdziwa wartość to bezcenne międzypokoleniowe relacje, tak ważne i wartościowe dla obydwu stron.

Technicy żywienia, kucharze i cukiernicy Zespołu Szkół nr 5 z wielką radością przyjęli w swoich pracowniach szacownych gości. Wspaniali seniorzy wnieśli w mury szkolne wiele pogody ducha, uśmiechu i pozytywnej energii. Jak wiadomo wspólne gotowanie łączy, a rozmowy przy kuchennym stole są szczere i wyjątkowe. Tak było również i tym razem!

Dorota Kujawska, Zespół Szkół nr 5 w Stargardzie

A tymczasem, do niedzieli 17 września, trwają Stargardzkie Dni Seniora. Przypominamy program obchodów na plakacie na końcu galerii zdjęć.