wakacje.pl stargard

Stargardzianie wybierają Grecję i Turcję, ale nie tylko!

Rozmawiamy z Mileną, pracownicą biura podróży wakacje.pl w Stargardzie. Dowiecie się m.in. dokąd mieszkańcy Stargardu najchętniej wybierają się na wczasy.

– Cześć! Sezon urlopowy w pełni, ale pogoda od kilku tygodni nas nie rozpieszcza. Czy to wpływa na wybór destynacji wakacyjnych stargardzian?

Milena, wakacje.pl: Cześć! Od dłuższego czasu pracuję w Stargardzie, więc zdążyłam poznać zwyczaje mieszkańców. Mogę powiedzieć, że z pewnością preferują destynacje pełne słońca.

– No właśnie, dokąd najchętniej jeżdżą ludzie mieszkający w Stargardzie i okolicach?

Milena, wakacje.pl: Najwięcej rezerwacji mamy do Grecji i Turcji. Od kilku lat te dwa kraje są zdecydowanie najczęściej wybierane. Sporo ludzi w Stargardzie wybiera też Hiszpanię, a zwłaszcza Wyspy Kanaryjskie.

– Te kierunki są najbardziej atrakcyjne cenowo?

Milena, wakacje.pl: Tak, oprócz tego ludzie polecają je między sobą. Pomaga też bliskość lotniska w Goleniowie. W tym roku są z niego bezpośrednie połączenia właśnie do Turcji i Bułgarii, którą w tym roku też jest spore zainteresowanie. Sporo osób wybiera też wyloty z Berlina albo z Poznania ze względu na znacznie więcej możliwości bezpośrednich lotów.

– Wczasy last minute to wciąż popularna opcja czy stargardzianie wolą wcześniej zaplanować urlop?

Milena, wakacje.pl: Raczej większość rezerwacji jest składanych z wyprzedzeniem. Last minute wciąż jednak jest popularne, bo nie każdy może sobie z góry założyć kiedy wyjedzie na wczasy. Jest też grupa ludzi, którzy lubią spontaniczne wyprawy, które czasami są też po prostu znacznie tańsze.

– O co najczęściej pytają klienci podczas wyboru wycieczki?

Milena, wakacje.pl: Pytań jest bardzo wiele, ale najczęściej powtarzają się te o długość lotu i transferu z lotniska, udogodnienia w hotelu i czy na miejscu jest bezpiecznie. Pojawiają się też bardziej nietypowe pytania, np. o temperaturę wody w morzu albo o to czy w danym kraju można opalać się topless. W miarę możliwości staram się odpowiedzieć na wszystkie żeby każdy miał jasność dokąd jedzie i czego może się spodziewać na miejscu.

– A jak wyglądają ceny wyjazdów turystycznych? Przyzwyczailiśmy się do wzrostów cen, czy w przypadku wycieczek jest tak samo?

Milena, wakacje.pl: Na pewno ceny są wyższe niż w ubiegłych latach. Trzeba pamiętać, że spory koszt wyjazdu to przeloty, a cena paliwa lotniczego znacznie wzrosła. Do tego dochodzą podwyżki innych usług. Mimo tego, zarówno w całej Polsce, jak i w Stargardzie mamy spore zainteresowanie wycieczkami. Porównując z poprzednimi latami, liczba rezerwacji cały czas rośnie – wliczając w to nie tylko europejskie kierunki, ale również bardziej egzotyczne wyjazdy, np. na Karaiby, do Kenii czy Tajlandii.

– Na koniec powiedz proszę jakie kierunki według Ciebie są najbardziej atrakcyjne?

Milena, wakacje.pl: Uwielbiam Włochy i wyjazdy objazdowe. Co prawda stargardzianie chętniej wybierają klasyczny wypoczynek, ale coraz więcej osób decyduje się na bardziej aktywne spędzanie wolnego czasu.
Wracając do kierunków podróży, ze swojej strony zawsze chętnie polecę Italię. Jeśli chodzi o tradycyjne wczasy, najbardziej lubię Grecję i Czarnogórę. Zapraszamy do wizyty, gdzie można osobiście zarezerwować wycieczkę. Biuro mieści się przy ul. Piłsudskiego 7, naprzeciwko Stargardzkiego Centrum Kultury.