peugeot brelok
pixabay.com

Stargardzka drogówka – po obywatelskim zgłoszeniu – zatrzymała nietrzeźwego kierowcę peugeota

Dla 33-letniego mieszkańca powiatu stargardzkiego jazda autem zakończyła się zatrzymaniem na policyjnej komendzie i zarzutami. Jak się okazało, kierował peugeotem nie mając uprawnień, miał za to ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci drogówki KPP Stargard skutecznie zadziałali po obywatelskim zgłoszeniu.

Dyżurny stargardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie od obywatela, który zauważył jak pijany mężczyzna odjeżdża osobowym peugeotem – asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Natychmiast na miejsce został wysłany patrol drogówki. Podczas penetracji wskazanego terenu policjanci zatrzymali opisanego kierującego. Za kierownicą siedział 33-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego. Badanie alkomatem potwierdziło, że zgłoszenie było zasadne. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie i do tego w ogóle nie powinien kierować, gdyż nie miał uprawnień do kierowania. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Mężczyzna odpowie zarówno za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, jak i za popełnione wykroczenie jazdy bez uprawnień.

Stargardzka policja kolejny raz przypomina, że nie może być przyzwolenia na jazdę na podwójnym gazie. Pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na drogach.

Apelujemy do wszystkich uczestników o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Nie bądźmy również obojętni i reagujmy, gdy widzimy niepokojącą sytuację!

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard