alco sensor KPP Stargard
Fot. KPP Stargard

Stargardzka drogówka zatrzymała kolejnego kierującego mimo zakazu i pod wpływem alkoholu

Na ulicy Gdańskiej w Stargardzie policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zatrzymali do kontroli osobowego citroena. Podejrzewali, że kierujący nim jest nietrzeźwy.

Jak podkreśla policja, skrajną bezmyślnością i brakiem odpowiedzialności wykazał się 36-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego, którego stargardzka drogówka zatrzymała do kontroli drogowej. Kierował mając promil alkoholu w organizmie. Kolejny raz wsiadł za kółko na podwójnym gazie. Na szczęście niebezpieczna jazda została mu przerwana przez policjantów.

– Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego – informuje dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Badanie wykazało u niego promil alkoholu w organizmie. To nie jedyne jego zmartwienie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 36-latek już wcześniej kierował na podwójnym gazie i miał aktywny dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci nieustannie apelują! Nie ma tolerancji dla kierowców, którzy ryzykując życie swoje i innych osób wsiadają za kierownicę po alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowanie decyzji za kierownicą.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard