Stargard tabliczka miasta
Fot. Grzegorz Drążek

Stargardzki Budżet Obywatelski 2024. Stargardzianie, zgłaszajcie swoje pomysły

Można już zgłaszać propozycje w kolejnej edycji Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Jest na to czas do 22 maja.

– Już po raz dziesiąty mieszkańcy sami zdecydują, co zostanie zrobione w ich najbliższej okolicy – podkreślają miejscy urzędnicy ze Stargardu. – Tym razem do wydania jest łącznie 2 100 000 zł.

Propozycje można zgłaszać na dwa sposoby. Można to zrobić przez internet za pośrednictwem strony stargard.budzet-obywatelski.org lub na kartach zgłoszeniowych, które można pobrać na tej stronie internetowej. Osoby, które zamierzają zgłosić swoje pomysły, muszą pamiętać o tym, że do projektu należy dołączyć listę mieszkańców Stargardu popierających zgłaszany pomysł. Czas na zgłaszanie projektów jest do 22 maja 2023 roku.

Zachęcam do zgłaszania propozycji. Jestem przekonany, że stargardzianie znów udowodnią swoją kreatywność, którą każdego dnia podziwiamy w już zrealizowanych projektach.

Rafał Zając, prezydent Stargardu

W formularzu zgłoszeniowym należy:

  • podać nazwę projektu
  • wskazać lokalizację projektu
  • podać szacowane koszty inwestycji
  • dołączyć listę z podpisami stargardzian popierających projekt

Co ważne, można zgłaszać propozycje w dowolnym rejonie miasta, nie ma wymogu zgłaszania projektu w swoim obszarze zamieszkania. Pomysły mogą zgłaszać także niepełnoletni stargardzianie, jednak muszą oni dostarczyć do urzędu miejskiego zgodę na takie działania rodzica lub opiekuna.

– Do zgłoszenia można dodać materiały pomocnicze, np. zdjęcia, wizualizacje, mapy – informują miejscy urzędnicy. – Głosowanie na zaakceptowane projekty rozpocznie się 26 czerwca i potrwa do 17 lipca. Wyniki SBO 2024 poznamy do końca września.

Szczegółowe informacje dotyczące Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2024 na stronie internetowej stargard.budzet-obywatelski.org i w Urzędzie Miejskim przy ulicy Czarnieckiego 17.