stroje dla strazy pozarnej
Fot. Urząd Miejski w Stargardzie

Strażacy z PSP Stargard dostali z miasta nową odzież ochronną i pieniądze na auto

Miasto Stargard przekazało strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie 10 kompletów specjalnych ubrań. Dołoży też pieniądze na zakup nowego samochodu.

Specjalne ubrania przekazane strażakom to kompletne stroje ochronne składające się z kurtek i spodni. Kosztowały prawie 60 000 zł. Takie ubrania muszą spełniać normy m.in. wodoszczelności, trudnopalności, termoizolacji i zwiększonej odporności na ścieranie. Kurtki mają zamki z systemem awaryjnego rozsuwania i specjalnie zaprojektowane kieszenie, z których bez problemu korzystać można w rękawicach ochronnych. Odzież ochronna jest skonstruowana w taki sposób, żeby możliwa była okresowa kontrola każdej warstwy. Wszystkie elementy mają certyfikaty potwierdzające wykonanie wg przepisów.

– Konsekwentne wsparcie z budżetu Stargardu pozwala uzupełniać tak potrzebne wyposażenie Straży Pożarnej. Auto oczywiście robi wrażenie, ale zależało mi, żeby zakupiono także kombinezony – podkreśla Rafał Zając, prezydent Stargardu. – One też są niezwykle ważne, bo ułatwiają skuteczne niesienie pomocy. To inwestycja w bezpieczną służbę strażaków, która mieszkańcom miasta daje spokój i poczucie, że w każdej sytuacji będzie sprawna reakcja na bardzo różne zagrożenia, nie tylko pożary.

Kolejne wsparcie z budżetu Stargardu – tym razem finansowe – pozwala strażakom na zakup samochodu rozpoznawczo-ratowniczego. Na nowe auto miasto ma dołożyć 100 000 zł. To ISUZU D-MAX z 2023 r. o mocy silnika 120 kW.

Nasza straż sukcesywnie wymienia swoje pojazdy, inwestując w nowoczesne rozwiązania pozwalające na jeszcze skuteczniejsze i szybsze działanie. Miasto regularnie wspiera komendę. To przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo stargardzian. Tylko w 2022 roku przekazaliśmy strażakom ponad 430 000 zł. Pieniądze przeznaczono na dofinansowanie zakupu pojazdów, nowoczesny system łączności, duży agregat prądotwórczy oraz odkurzacz i osuszacz powietrza – przypomina UM Stargard.

ISUZU dla strazy pozarnej
Fot. Urząd Miejski w Stargardzie

Informacje i zdjęcia: UM w Stargardzie