konkurs gastronomiczny

Sukces Julii i Nataszy z ZS 5 w ogólnopolskim konkursie gastronomicznym

Uczennice III klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół nr 5 w Stargardzie zajęły IV miejsce w finale II Ogólnopolskiego Karpiowego Konkursu Kulinarnego. Julia Smagowicz i Natasza Sobańska, pod opieką Moniki Nowickiej-Chorągiewicz, przygotowały karpiowy „food-street” pod postacią langosza z gulaszem z karpia i potrawę „Drwal a’la karp”.

Uczennice trzeciej klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych w Zespole Szkół nr 5 w Stargardzie zajęły IV miejsce w finale II Ogólnopolskiego Karpiowego Konkursu Kulinarnego. Julia Smagowicz i Natasza Sobańska, pod opieką Moniki Nowickiej-Chorągiewicz, przygotowały karpiowy „food-street” pod postacią langosza z gulaszem z karpia i potrawę „Drwal a’la karp”.

Dziewczęta zaproszone zostały do Warszawy, gdzie pod okiem wytrawnego jury, któremu przewodniczył znany kucharz Jarosław Uściński oraz przy wsparciu opiekuna i dopingu dyrektora szkoły Krzysztofa Bielskiego, zajęły IV miejsce w konkursie.

Jak wielokrotnie podkreślało szanowne jury, ten wspaniały sukces, dotyczy wyjątkowo trudnego tematu ryb i ogromnej konkurencji, bowiem w konkursie wystartowały aż 124 potrawy wykonane przez młodzież szkół gastronomicznych z całej Polski.

INFORMACJE I ZDJĘCIA: ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 5 W STARGARDZIE