Modelarze
Fot. archiwum prywatne

Puchar Wicherka dla stargardzkiego modelarza

Zawodnicy ze Stargardu i z Pyrzyc uplasowali się na pucharowych miejscach II Otwartych Mistrzostw Polski Modeli Oldtimer 2022, które odbyły się w kujawsko-pomorskiej gminie Więcbork.

Mistrzostwa zostały rozegrane w klasach OTVR-szybowce, Elektrorubber, Retro-PL, Texaco, na łące przy Więcborku, między miejscowościami Suchorączek a Śmiłowo w województwie kujawsko-pomorskim, w dniach 21-22 maja br.

Andrzej Żychliński, modelarz ze Stargardu, zdobył Puchar Wicherka.

Puchar Wójta Gminy Sośno trafił do zwycięzcy w klasie Retro-PL Jacka Burdy z Pyrzyc.

W mistrzostwa udział wzięli modelarze z Bornego Sulinowa, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Stargardu, Szczecinka, Pasłęka, Pyrzyc, Bydgoszczy i Więcborka.

Były to rekordowe mistrzostwa, w porównaniu z ubiegłorocznymi, z powodu większej ilości zawodników i niemal dwukrotnie większej ilości zgłoszonych modeli – relacjonuje SAM 18 Polska. – Największym rozgrywającym była pogoda, która skutecznie zburzyła precyzyjne plany. Otwarcie mistrzostw zaplanowane w miejscu rozgrywania zawodów, przeniesiono do sali gimnastycznej SP w Sośnie. Pierwotnie zaplanowane na sobotę starty w OTVR-szybowce i Elektrorubber trzeba było przenieść na niedzielę, kiedy to rozegrano starty we wszystkich klasach modeli. Przy sprawnej organizacji i poprawie warunków udało się to bezproblemowo.