Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka Stargard. Baza rodzin otwarta. Ręce na pokład!

Dobro to wynik dzielenia – takie hasło przyświeca tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Organizowana jest także w Stargardzie. Od dziś można wybierać rodziny, dla których następnie przygotować można niezbędne podarunki.

– Baza rodzin Szlachetnej Paczki otwarta. Darczyńcy poszukiwani! – informuje Paulina Łagiewka, wolontariuszka koordynująca Szlachetną Paczkę w Stargardzie. – W Stargardzie w tym roku mamy 21 SuperW, którzy odwiedzili ponad 60 rodzin. Jeśli chcesz zostać Darczyńcą, przygotować realną pomoc dla rodzin potrzebujących: samodzielnie, z przyjaciółmi lub jako instytucja, śledź informacje na stronie: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny.

Akcja Szlachetna Paczka wystartowała w całej Polsce w sobotę 12 listopada o godzinie 8. Wolontariusze od kilku tygodni odwiedzali rodziny zgłoszone do programu, poznawali ich historie i określali ich potrzeby. Część rodzin została już opublikowana w bazie i sukcesywnie są wybierane przez Darczyńców. Pozostałe rodziny wciąż są odwiedzane przez wolontariuszy, a ich historie wkrótce zostaną opublikowane.

Już dziś można pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Jak to zrobić?

  1. Wejdź na https://bit.ly/wybierz_rodzinę_2022 i wybierz Rodzinę, której pomożesz odmienić świat!
  2. Nie trzeba zastanawiać się, co włożyć do PACZKI – potrzeby każdej Rodziny są dokładnie opisane.
  3. Pomoc daje największą radość, gdy robi się to razem. Zrób PACZKĘ z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami, sąsiadami… Możliwości jest bardzo wiele! Tak jak Rodzin, które potrzebują pomocy.
  4. Gdyby pojawiły się pytania, zawsze możesz zwrócić się do Wolontariusza, który jest w bezpośrednim kontakcie z Rodziną.
  5. Kiedy już zbierzesz potrzebne rzeczy, 10 i 11 grudnia dostarcz je do lokalnego magazynu PACZKI, z którego Wolontariusze zawiozą je do Rodzin. Gotowy? To do dzieła! Sprawdź też koniecznie poradnik dla Darczyńcy, który pomoże Ci lepiej przygotować PACZKĘ: https://bit.ly/Poradnik_Darczyncy_2022