Sklep Bufet szpital
Sklep z bufetem w szpitalu w Stargardzie - zamknięty, fot. Emilia Chanczewska

Szpital w Stargardzie bez bufetu

Od wielu lat, na najniższym poziomie pawilonu K25 Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stargardzie, w którym mieści się m.in. odział chirurgiczny i noworodkowy, działał sklep spożywczy z bufetem. Korzystali z niego pacjenci i ich odwiedzający oraz pracownicy szpitala.

Mieli dostęp do przekąsek, kanapek, drożdżówek, owoców, ciepłych i zimnych napojów. Od marca 2024 roku miejsce to zostało zamknięte. W innych miejscach szpitala stanęły automaty. Zainteresowani nie są z tego powodu zadowoleni.

Od początku marca w szpitalu nie działa bufet. Dotychczasowy właściciel nie przedłużył wynajmu. Pacjenci i pracownicy zastanawiają się, co dalej. W szpitalu stanęły automaty ze słodkimi przekąskami i kawą. Czy to ma zastąpić bufet? – taką wiadomość otrzymaliśmy z prośbą o uzyskanie odpowiedzi.

Na początku marca wróciliśmy się do szpitala o informacje w tej sprawie. Dziś doczekaliśmy się odpowiedzi.

– Dotychczasowy najemca nie przedłużył umowy na najem powierzchni przeznaczonej na działalność usługową – umowa była zawarta na czas określony, 36 miesięcy – informuje Stargard.News Rafał Dziubek, zastępca dyrektora ds. Medycznych i Organizacyjno-Prawnych, pełnomocnik ds. praw pacjenta w Samodzielnym Publicznym Wielospecjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Stargardzie. – Pod koniec 2023 roku opublikowano 3 ogłoszenia o publicznym przetargu nieograniczonym na najem pomieszczenia o powierzchni 21,77 m kw. przeznaczonego na działalność handlowo-gastronomiczną, zlokalizowaną w budynku „K” poziom „01″ przy ul. Wojska Polskiego 27 w Stargardzie.

Również w 2024 roku opublikowane zostały takie ogłoszenia i także pozostały bez zainteresowania.

– Na obecną chwilę, w związku z brakiem osób zainteresowanych na najem tej powierzchni, planowane jest rozszerzenie usług w zakresie automatów vendingowych o sprzedaż produktów spożywczych w tym kanapek – dodaje Rafał Dziubek.