Staszica rehabilitacja
Oddział Rehabilitacyjny i Rehabilitacji Neurologicznej SWZOZ Stargard znajdują się w kompleksie szpitalnym przy ul. Staszica 16. Fot. Emilia Chanczewska

Szpitalny oddział rehabilitacyjny w Stargardzie będzie działać

Oddział Rehabilitacyjny i Rehabilitacji Neurologicznej SWZOZ Stargard przy ul. Staszica 16 działa i po Nowym Roku działać nadal będzie. W planach na przyszłe lata jest budowa nowego pawilonu dla tych oddziałów przy głównej siedzibie szpitala na ul. Wojska Polskiego 27.

W przestrzeni medialnej od jakiegoś czasu pojawiają się informacje, dotyczące rzekomej likwidacji szpitalnych oddziałów rehabilitacyjnych w Stargardzie. Było takie realne zagrożenie, gdyż we wrześniu br. trzech lekarzy specjalistów wypowiedziało umowy na udzielanie świadczeń z końcem 2023 roku. Jednak dwóch z nich wycofało wypowiedzenia i prowadzone są starania o pozyskanie kolejnego lekarza.

– Dyrekcja szpitala w Stargardzie nie planowała i nie planuje zlikwidowania czy wygaszenia działalności oddziałów rehabilitacji neurologicznej i ogólnoustrojowej, dąży do utrzymania działalności tych oddziałów oraz podejmuje działania dążące do poprawy standardów świadczenia usług poprzez zamiar realizowania ich w nowo projektowanym obiekcie przy ul. Wojska Polskiego 27 – oświadczyli dziś na konferencji prasowej w stargardzkim starostwie Iwona Wiśniewska stargardzki starosta oraz Krzysztof Kowalczyk, dyrektor Samodzielnego Publicznego Wielospecjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Stargardzie.

Konferencja w starostwie 20.10.
Dziś na konferencji w starostwie. Od lewej wicestarosta Łukasz Wilkosz, stargardzki starosta Iwona Wiśniewska, dyrektor szpitala Krzysztof Kowalczyk i kierownik ambulatoryjnej opieki specjalistycznej Rafał Dziubek, fot. Emilia Chanczewska

Dziś Zarząd Powiatu Stargardzkiego ogłosił też konkurs na dyrektora szpitala. Obecny szef placówki zapowiedział, że będzie się ubiegał o dalsze sprawowanie tej funkcji.