Filary ai

Sztuczna inteligencja – zagrożenie, czy nowe możliwości? Panel dyskusyjny o AI w Stargardzkim Centrum Nauki FILARY

Do czwartku 9 maja 2024 roku, w Stargardzkim Centrum Nauki FILARY, prezentowane są prace stworzone przy wykorzystaniu technologii AI. Autorem obrazów, muzyki i tekstów jest Jarosław Stawarski z Gorzowa, muzyk, realizator dźwięku i wizji.

Stargard pod szczęśliwą gwiazdą

W czwartek 9 maja br., o godzinie 17, odbędzie się finisaż wystawy, którym FILARY otwierają dyskusję na
temat sztucznej inteligencji. Podczas wydarzenia autor prezentowanych prac – Jarosław Stawarski – opowie o procesie ich powstawania i wykorzystaniu sztucznej inteligencji w sztuce.

Gościem wydarzenia będzie również Viola Warych, wykorzystująca AI w biznesie, która opowie o swoich projektach i o tym, w jaki sposób wykorzystanie nowoczesnych technologii wpłynęło na prowadzoną przez nią działalność.

Bilety na wydarzenie „Technologia w sztuce, czy sztuka w technologii” można kupić na STRONIE oraz w kasie przy ul. B Chrobrego 21.

scn ai finisaz

Wystawę można obejrzeć (obrazy stworzone przez AI), posłuchać (muzyki skomponowanej przez AI), przeczytać (teksty wygenerowane przez AI) w FILARACH, podczas zwiedzania indywidualnego. W czwartki i piątki o godzinie 16 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10-18.

W Stargardzkim Centrum Nauki FILARY, w Sali Innowatorzy jest eksponat, na którym można rozwiązać quiz sprawdzający, czy jesteśmy w stanie odróżnić prace człowieka od wytworów sztucznej inteligencji. Zachęcamy do poznania prac, sprawdzenia czy łatwo je rozróżnić oraz wzięcia udziału w prelekcji i dyskusji na temat miejsca nowoczesnych technologii w naszym życiu.

INFORMCJE I ZDJĘCIA : Stargardzkie Centrum Nauki FILARY