spacer historyczny
Jerzy Waliszewski podczas ubiegłorocznego spaceru historycznego, fot. Emilia Chanczewska

Tegoroczny Spacer Historyczny rozpocznie się przy krzyżu pokutnym

W pierwszą październikową niedzielę odbędzie się, już po raz trzynasty, niezwykły spacer pod Stargardzie. Wszystkich mieszkańców zainteresowanych historią grodu nad Iną do udziału w swoim Spacerze Historycznym zaprasza Jerzy Waliszewski.

Sekretarz Towarzystwa Przyjaciół Stargardu, przewodniczący Sekcji Historii Farmacji i sekretarz w zarządzie Szczecińskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, z wykształcenia historyk farmacji – stargardzianin Jerzy Waliszewski ma zaszczyt i przyjemność zaprosić mieszkańców na XIII Spacer Historyczny pod szyldem „Stargard Tajemniczy i Nieznany”. Jak mówi, jest to jego autorski i
alternatywny sposób poznawania przeszłości miasta.

Co roku z chęcią korzystają z tej propozycji liczni stargardzianie, którzy chcą w ciekawy i przyjemny sposób przypomnieć sobie albo poznać historię miasta.

– Serdecznie zapraszam na XIII Spacer Historyczny „Stargard Tajemniczy i Nieznany”, który odbędzie się w niedzielę 1 października 2023 roku – zaprasza inicjator, organizator i prowadzący spacer, Jerzy Waliszewski. – Początek o godzinie 14.00 koło krzyża pokutnego. Tym razem będziemy spacerować zgodnie z hasłem „Stargard w Hanzie, Hanza w Stargardzie”. Nie zabraknie zaskakujących sytuacji, miejsc i ludzi. Niektóre tajemnice grodu nad Iną zostaną odkryte, inne… Dopiero podczas finału, w Piwnicy TPS, uczestnicy dowiedzą się, kim jest przewodnik i kto będzie jego rozmówcą. Do zobaczenia!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.