Noc Muzeów
Fot. Grzegorz Drążek

To była tajemnicza noc w muzeum. Robili zdjęcia z duchami

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie zorganizowało Tajemniczą Noc Muzeów. Stargardzianie z aparatami fotograficznymi w dłoniach polowali w Bastei na duchy. W gmachu przy Rynku Staromiejskim odkrywali pomniki i poznawali tajemnicze receptury naparów.

Stargardzcy muzealnicy zapowiadali na minioną sobotę noc duchów i tajemnic, niespodzianki i muzealne sekrety. I tak też było 21 maja. W Stargardzie odbyła się wtedy Noc Muzeów 2022. Stargardzianie mogli do późnych godzin zwiedzać gmach MAH przy Rynku Staromiejskim i Basteję w parku Piastowskim. Otwarte były wszystkie wystawy.

Stargardzcy muzealnicy zadbali o dodatkowe atrakcje. W Bastei odbywało się polowanie na duchy. Zadaniem odwiedzających było odnalezienie czterech duchów i zrobienie sobie z nimi selfie. Kto się następnie podzielił tymi fotografiami w mediach społecznościowych, ten miał szansę zdobyć upominki przygotowane przez MAH Stargard.

Młodsi mieszkańcy odwiedzający Basteję witani byli przez muzealników słodyczami. Rozdawane były lizaki i cukierki. W Bastei był także kącik edukacyjny dla dzieci. Gościom rozdawane były również ulotki promujące wystawy. Niektórzy odwiedzający byłi zaskoczeni, że podczas Nocy Muzeów wstęp jest bezpłatny. W Bastei mieli okazję za darmo obejrzeć wystawę stałą poświęconą historii Stargardu.

Podczas Tajemniczej Nocy Muzeów w Stargardzie sporo działo się także w gmachu MAH przy Rynku Staromiejskim. Tam również można było wziąć udział w konkursie z upominkami. Zadaniem odwiedzających było zaznaczenie na mapie pomniki i miejsca pamięci, które są w Stargardzie.

Podobnie jak w poprzednich edycjach Nocy Muzeów, ciekawie było także na wystawie „Aptekarstwo pomorskie i stargardzkie na przestrzeni wieków”. Na czas Tajemniczej Nocy Muzeów miejsce to przeobraziło się w „Aptekę pod Złotą Gwiazdą”.