Błękitni Stargard

To nie była udana jesień Błękitnych Stargard. Przyda się odpoczynek od ligowego grania

W ostatnim w tym roku meczu o trzecioligowe punkty Błękitni Stargard przegrali na wyjeździe z Unią Swarzędz 1:2.

Stargardzkiemu zespołowi przyda się trochę przerwy od ligowego grania. Ostatnio Błękitnym nie szło w III lidze. Porażka w dzisiejszym spotkaniu przeciwko Unii to czwarty kolejny przegrany mecz stargardzkiego zespołu. Nie pomogła zmiana trenera. Kilka dni temu Macieja Sayeda zastąpił dotychczasowy drugi trener zespołu Piotr Rast.

W dzisiejszym spotkaniu prowadzenie objęła Unia, po samobójczym golu Macieja Liśkiewicza w 32 minucie. Błękitni wyrównali w 60 minucie, a do siatki, tym razem bramki rywala, ponownie trafił Liśkiewicz. W 81 minucie gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Autorem gola był Jan Paczyński. Wygrana Unii mogła być wyższa, ale bramkarz stargardzkiego zespołu Konrad Skuza obronił w końcówce spotkania karnego.

Błękitni Stargard zakończyli rundę jesienną mając sześć zwycięstw, pięć remisów, sześć porażek. W tabeli są na dziewiątym miejscu. Kluby rywalizujące w grupie 2 III ligi powrócą do gry o punkty w marcu 2023 roku.