Zatrzymania KPP Stargard
Fot. KPP Stargard

Troje zatrzymanych przez policję. Mężczyzna i przestępcza parka

Jedna doba – 3 poszukiwanych zatrzymanych przez policję – podsumowuje swoje skuteczne działania Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie.

– Niemal codziennie w ręce stargardzkich policjantów wpadają osoby poszukiwane, które ukrywają się przed konsekwencjami swoich niewłaściwych zachowań – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Zdarza się tak, że zostają zatrzymane podczas kontroli drogowej, w miejscu zamieszkania bądź w trakcie zgłoszonych interwencji.

Codziennie do stargardzkiej komendy wpływają nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci prowadzą poszukiwania. Śledczy ustalają miejsca pobytu i zatrzymują poszukiwanych.

– Policjanci muszą działać bardzo wnikliwie, a zarazem szybko reagować na wszelkie przesłane informacje – podkreśla Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Dzielnicowi Rewiru II stargardzkiej komendy podczas jednej służby zatrzymali 3 osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Pierwszego z poszukiwanych policjanci zatrzymali na ulicy Bema w Stargardzie. Zgodnie z wydanym nakazem doprowadzenia trafić miał do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności. Kolejne dwie osoby wpadły w ręce stargardzkich dzielnicowych na ulicy Okulickiego w Stargardzie. „Małżeństwo” poszukiwane było na podstawie nakazu doprowadzenia wystawionego przez prokuraturę.

Skuteczne rozpoznanie, policyjna czujność i zaangażowanie przyniosły pozytywne efekty.

mł. asp. Justyna Siwarska