Błękitni w Solcu Kujawskim

Trzecioligowcy wrócili do gry. Komplet punktów Błękitnych Stargard

W pierwszym po zimowej przerwie meczu w grupie 2 III ligi piłkarskiej Błękitni Stargard wygrali na wyjeździe z Unią Solec Kujawski 3:2.

To było spotkanie dziewiętnastej kolejki. Przed dzisiejszym meczem Błękitni mieli 24 punkty, a Unia 10 pkt.

Pierwsi bramkę strzelili goście. Na prowadzenie Błękitnych wyprowadził Michał Marczak w 9 minucie. Gospodarze wyrównali w 45 minucie. Bramkę strzelił Jakub Nawrocki. Na tym nie koniec było trafień w pierwszej połowie. W jej doliczonym czasie gola w stargardzkiej drużynie strzelił Konrad Prawucki. W drugiej połowie stargardzki zespół podwyższył prowadzenie. W 59 minucie swojego drugiego gola strzelił Michał Marczak. Unia odpowiedziała bramką w 77 minucie Wojciecha Mielcarka, który wykorzystał karnego. Więcej goli dzisiaj w Solcu Kujawskim nie było. Błękitni wygrali 3:1.

To ósme zwycięstwo stargardzkiego trzecioligowca, który ma także trzy remisy i osiem porażek. W tabeli Błękitni są na dwunastym miejscu.

W kolejnym spotkaniu stargardzki zespół mierzyć się będzie przeciwko mającej cztery punkty mniej Flocie Świnoujście. Beniaminek III ligi dzisiaj przegrał ze Stolem Gniewino 0:1. Spotkanie rozegrane zostanie w Stargardzie 9 marca.