Przystanek Tańskiego
Fot. Michał Wiktorowski

Ul. Tańskiego. Po interwencji naszego czytelnika wyciętych może zostać 7 uschniętych drzew

Mieszkaniec osiedla Lotnisko zwraca uwagę na zły stan drzew w okolicy zajezdni autobusowej. Zarządca miejskiej zieleni w Stargardzie wytypował 7 drzew do wycinki. Ostateczna decyzja zapaść ma w starostwie.

Dzielnica Kluczewo to też Stargard. Chyba jednak włodarze miasta zapominają o tym. Na skwerku przy końcowym przystanku na ulicy Tańskiego zobaczyć można uschnięte drzewa, połamane gałęzie wokół tych drzew. Ciekawie to może wyglądać w czasie poważniejszej wichury, a takowe ostatnimi czasy się zdarzają. Nie wiem kto jest gospodarzem tego terenu, jednakże bezpieczeństwem pasażerów winien być zainteresowany MPK, jak również magistrat – napisał z początkiem sierpnia br. do naszej redakcji Michał Wiktorowski, mieszkaniec ul. Tańskiego na osiedlu Lotnisko w Stargardzie.

Przesłaliśmy uwagi naszego czytelnika do Zarządu Usług Komunalnych w Stargardzie, który odpowiada za „pielęgnację zieleni na drogach gminnych oraz innych terenach publicznych miasta”.

Z początkiem września br. otrzymaliśmy odpowiedź.

W nawiązaniu do wiadomości dotyczącej stanu drzew znajdujących się w pasie drogowym ulicy Czesława Tańskiego, w pobliżu zajezdni autobusowej, informuję iż po kontroli w terenie zostało wytypowanych 7 sztuk drzew, które zostały zgłoszone do wycinki – poinformowała naszą redakcję Julita Siek, dyrektor Zarządu Usług Komunalnych w Stargardzie. – Wycinka drzew będzie możliwa dopiero po uzyskaniu pozytywnej decyzji starosty stargardzkiego, o ile przychyli się do wniosku ZUK.

Nasz czytelnik ma nadzieję, że urzędowe procedury doprowadzą do wycinki niebezpiecznych drzew zanim dojdzie do wypadku spowodowanego złamaniem się konaru czy całego drzewa.