Stargard multimedia awaria
Fot. Grzegorz Drążek

Usuwają wielką awarię w Stargardzie. Nie ma telewizji i internetu. Uszkodzony kabel światłowodu

Dużą część mieszkańców Stargardu pozostaje bez dostępu do telewizji i internetu Multimediów. Trwa usuwanie awarii. Podczas robó kolejowych przy wiadukcie uszkodzony został kabel światłowodu.

Stargard multimedia awaria
Fot. Grzegorz Drążek

Abonenci Multimediów z zachodniej części Stargardu od wczoraj nie mają dostępu do telewizji i internetu. Jak nas informowali w piątek, konsultanci Multimediów mówili im, że awaria zostanie usunięta w poniedziałek. Abonenci są oburzeni. Coś takiego oznacza, że przez cały weekend pozostaną bez telewizji i internetu.

Jak dzisiaj zobaczyliśmy, Multimedia stara się usunąć awarię wcześniej. Trwają prace przy wiadukcie w centrum Stargardu. To tam doszło do awarii. Jak ustaliliśmy, powstała ona na terenie kolei, gdzie trwa przebudowa wiaduktu. Uszkodzony został kabel światłowodu. Jeszcze w piątkowy wieczór wysłaliśmy zapytanie w tej sprawie do PKP PLK. Nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi.

Stargard multimedia awaria
Fot. Grzegorz Drążek. Miejsce awarii przy wiadukcie w centrum Stargardu.

Usuwanie awarii trwa, ale nie wiadomo, kiedy uda się przywrócić dostęp do telewizji i internetu abonentom Multimediów, między innymi z osiedli Chopina, Hallera, Letniego, Zachód. Nikt na ten moment nie może powiedzieć, czy nastąpi to dzisiaj, jutro czy w poniedziałek.

Komentarze internautów na fanpejdżu Facebook/Stargard.News:

  • Potwierdzone u technika VECTRA. „Przerwany światłowód przez podwykonawcę na remontowanym wiadukcie pomiędzy ulicami Wyszyńskiego a Szczecińską w Stargardzie. Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, awaria może potrwać do poniedziałku do godziny 19.30. Awaria dotyczy wszystkich użytkowników od w/w wiaduktu w stronę Szczecina” – napisał Jan.
  • Wygląda na to, że wszystko po stronie mostu na Wyszyńskiego działa, a po stronie Ronda Pajora nie działa. Czytaj wysoce prawdopodobne, że problem po stronie inwestycji z PKP – komentuje Doris.
  • Bez telewizji można żyć. Radio również jest dobrym źródłem informacji. Są jeszcze książki do poczytania, nie dajmy się zwariować – to wpis Lidii.
Stargard multimedia awaria
Fot. Grzegorz Drążek