Książnica Stargardzka
Fot. Emilia Chanczewska/Pares II

Ciekawe spotkanie w bibliotece. Kto wynalazł lampę naftową? Ignacy Łukasiewicz!

W środę 20 lipca, o godzinie 11, w Książnicy Stargardzkiej przy ul. Wojska Polskiego, miłośnik historii i farmaceuta Jerzy Waliszewski poprowadzi plenerowe spotkanie pt. „Od oleju skalnego do błękitnego paliwa”.

Znany stargardzki farmaceuta Jerzy Waliszewski zaprasza małych i nieco starszych na nietuzinkowe spotkanie wokół lampy Ignacego Łukasiewicza – informuje Anna Kucharska z Działu Multimedialnego Książnicy Stargardzkiej. – Odbędzie się 20 lipca o godzinie 11 w Czytelni Plenerowej przy bibliotece na Wojska Polskiego 3. Pan Jerzy, niczym profesor Hogwardu, opowiadając o różnych paliwach, w tym o nafcie, zaklętych w trzech czarach ognia, będzie wpływał na większość zmysłów uczestników wydarzenia. Tak więc warto mieć oczy i uszy szeroko otwarte, wyczuwając i dotykając skrawka świata, w którym żył i prowadził badania patron roku 2022 – Ignacy Łukasiewicz. Zapraszamy!

Kto nie będzie mógł spotkać się z Jerzym Waliszewskim w następną środę, może zaplanować udział w następnym takim spotkaniu w środę 24 sierpnia br., o godz. 11, także w Czytelni Plenerowej biblioteki.