i
Ińsko, lipiec 2022 Fot. Grzegorz Drążek

W Ińsku trwa akcja poszukiwawcza. Zaczęła się nocą. AKTUALIZACJA

We wtorek po godzinie 22 służby zostały wezwane nad jezioro do Ińska, gdzie zaginęła 57-letnia kobieta. Akcja poszukiwawcza w wodzie i na lądzie została wznowiona dziś po godzinie 7 rano.

Wczoraj działali strażacy z OSP Ińsko, JRG Stargard oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego ze Szczecina – informuje mł. bryg. Paweł Różański z KP PSP Stargard. – Zgłoszenie wpłynęło o 22.16, zakończenie działań o 2.07. Dziś OSP Ińsko z wykorzystaniem łodzi działa od godziny 7.20. Działają także ratownicy z JRG Stargard, z łodzią.

W poszukiwaniach na jeziorze w Ińsku bierze także udział Grupa Poszukiwawczo-Nurkowa WOPR województwa zachodniopomorskiego.

Akcją poszukiwawczą dowodzi policja. Jak podkreśla, nie jest wiadomo czy kobieta zaginęła w wodzie czy na lądzie. Wciąż jest nadzieja na pomyślne zakończenie poszukiwań.

Mieszkanka Ińska, w towarzystwie członków rodziny, kąpała się w jeziorze, wchodziła i wychodziła z wody, w pewnym momencie zniknęła swoim towarzyszom z oczu – mówi rzeczniczka KWP w Szczecinie podinsp. Alicja Śledziona. – Trwają wznowione dziś poszukiwania na lądzie, z wykorzystaniem policyjnych psów, i w wodzie. W miejscu, w którym kobieta się kąpała, jest głęboko na 17 m. Nie jest to przy głównej plaży.

AKTUALIZACJA, godz. 14.40

Do Ińska dotarła strażacka grupa sonarowa z Bornego Sulinowa, która przeczesuje dno jeziora.

Godz. 16.50

Około godziny 16.45 zakończyły się działania poszukiwawcze prowadzone przez strażaków – informuje Stargard.News mł. bryg. Paweł Różański z KP PSP Stargard. – Poszukiwana pani szczęśliwie odnalazła się na lądzie, w całkiem innym miejscu.

13.07 ok. godz. 9:00 zostaliśmy zadysponowani do kontynuacji poszukiwań z poprzedniej nocy. Nasze działania polegały na przeszukaniu dna przez nurków oraz pobliskich trzcin i brzegu w asyście policji oraz strażaków z Ińska.

Szczęśliwe zakończenie:

Około godziny 16:00 poszukiwana pani została rozpoznana przez mieszkańców Ińska w jednej z galerii handlowych w Szczecinie.

Grupa Poszukiwawczo Nurkowa WOPR województwa zachodniopomorskiego