Sąd Rejonowy
W Sądzie Rejonowym w Stargardzie, fot. Emilia Chanczewska

W Sądzie Rejonowym w Stargardzie zapadł wyrok wobec kierowcy autobusu, który wiózł pasażerów będąc nietrzeźwy

KPP Stargard: dzisiaj Sąd Rejonowy w Stargardzie, w trybie przyśpieszonym, rozpatrzył sprawę 49-letniego mieszkańca Stargardu, który wczoraj kierował autobusem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego prawie 1,5 promila. Sąd uznał go winnym i wydał skazujący wyrok.

Oskarżonemu wymierzono karę 5 miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem na 2 lata, zakaz kierowania pojazdów przez 4 lata oraz grzywnę w wysokości 5 tys. zł na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych. Może ten przykład odstraszy innych kierowców od jazdy na podwójnym gazie – apeluje stargardzka policja.

Wczoraj policjanci stargardzkiej drogówki, podczas działań „Trzeźwy poranek”, przy ul. Broniewskiego w Stargardzie zatrzymali do kontroli kierowcę autobusu. Od początku mundurowi wyczuli od zatrzymanego wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u 49-letniego mieszkańca Stargardu prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie – i w tym stanie przewoził pasażerów – przypomina asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Śledczy rozpoznając sprawę w trybie przyspieszonym mężczyźnie zatrzymanemu w policyjnym areszcie przedstawili zarzuty, a dzisiaj po wytrzeźwieniu trafił na salę sądową. Sąd Rejonowy w Stargardzie uznał go winnym i wymierzył karę 5 miesięcy pozbawienia wolności z zawieszeniem na 2 lata, zakaz kierowania pojazdów przez 4 lata oraz grzywnę w wysokości 5 tys. złotych na rzecz Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych.

Stargardzcy policjanci wciąż zatrzymują pijanych kierujących. Tylko w ciągu wczorajszego ranka policjanci ze stargardzkiej drogówki zatrzymali 3 kierowców, którzy byli po alkoholu.

Policjanci przestrzegają! Jazda pod wpływem alkoholu to brak odpowiedzialności, a każdy nietrzeźwy kierowca na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mimo, że policjanci stale apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów, nie brakuje kierowców jeżdżących na podwójnym gazie.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard

AKTUALIZACJA:

W związku z fake newsem opublikowanym przez stargardzką redakcję Polska Press, MPK Stargard 19.06.2024 roku wydało następujący komunikat:

Opisane zdarzenie nie dotyczy kierowcy autobusu komunikacji miejskiej MPK Sp z o. o w Stargardzie. Zgodnie z procedurami obowiązującymi w MPK Sp z o. o. w Stargardzie każdy kierowca przed podjęciem pracy poddawany jest badaniu trzeźwości.