Rotary Club Stargard
Fot. Rotary Club Stargard

W Stargardzie gościli rotarianie z USA

Wczoraj w mieście spotkać można było przedstawicieli tej światowej organizacji humanitarnej. Zwiedzali zabytki i spotkali się w siedzibie Rotary Club Stargard.

W miniony weekend w Szczecinie gościli przedstawiciele klubów rotariańskich ze stanu Wisconsin w USA. Ich wizyta była związana z pomocą humanitarną, jaką przekazują amerykańskie kluby rotariańskie na rzecz uchodźców z Ukrainy. W sobotni wieczór w siedzibie Rotary Club Szczecin odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Rotary Club Stargard, na którym pokazaliśmy gościom z Ameryki dotychczasowe efekty współpracy naszych klubów w zakresie pomocy Ukrainie, m.in. projekt „Liberdade” – informuje Jerzy Kielan, prezydent Rotary Club Stargard, stargardzki geodeta. – Nasi amerykańscy przyjaciele przedstawili swoje kluby i ich sposoby działania.

W niedzielę rotarianie z USA byli w Dębinie koło Kołbacza (gmina Stare Czarnowo), gdzie przebywają uchodźcy z Ukrainy, będący pod opieką klubów Rotary Szczecin i Stargard.

Następnie gościliśmy ich w Stargardzie, gdzie zwiedzali kolegiatę i oglądali stargardzkie zabytki – relacjonuje Jerzy Kielan. – Pobyt w Stargardzie zakończył się spotkaniem z przedstawicielami RC Stargard w siedzibie klubu, Miejskim Browarze Stargard. Goście otrzymali od rotarian stargardzkie pamiątki oraz upominki przekazane przez Biuro Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego Miasta Stargard.

ZOBACZ TEŻ: Obraz ukraińskiego artysty i koszulka Kluczevii na zakończenie kadencji prezydenta stargardzkich Rotarian