Pralnia samoobsługowa Renzacci
W samoobsługowej pralni Renzacci, fot. Emilia Chanczewska

W Stargardzie powstała pierwsza pralnia samoobsługowa

To nie amerykański film! Nowoczesna pralnia samoobsługowa Renzacci Laundromat działa od dziś w Pasażu Ina przy ulicy Piłsudskiego 17, w centrum Stargardu.

Ruszyła właśnie pierwsza pralnia samoobsługowa Renzacci Laundromat w Stargardzie. Działa w centrum miasta, w Pasażu Ina przy Piłsudskiego 17 (w sąsiedztwie m.in. sklepu chińskiego, mleczarskiego i mięsnego). Jest to piąta pralnia tej sieci w województwie zachodniopomorskim. Pierwsza powstała w Świnoujściu, druga w Szczecinie, trzecia w Kołobrzegu, kolejna – czwarta – w Szczecinie.

– Przyszedł czas na Stargard! – mówi Stargard.News szczecinianin prowadzący pralnie Renzacci. – Do końca roku chcemy uruchomić pralnię w Koszalinie, być może także w Gorzowie – zapowiada.

pralnia Pasaż Ina

Pralnia jest w pełni zautomatyzowana i samoobsługowa. Przez pierwsze dni do dyspozycji jest osoba koordynująca, docelowo nie będzie tam pracowników. Korzystać z niej można 7 dni w tygodniu, w godzinach 6-23. Jeżeli klient zostanie tam dłużej, drzwi dzięki fotokomórkom nie zablokują się. Pralnia jest też stale monitorowana.

Obowiązuje płatność kartą, gotówką, są też karty lojalnościowe za 100 zł, które można doładowywać.

– Nie wolno używać własnych środków piorących, automatycznie dozowane są profesjonalne płyny i żele włoskiej produkcji – wyjaśnia właściciel. – Co można u nas prać oprócz codziennych ubrań? Na przykład duże rzeczy, z którymi jest kłopot w domowych pralkach, typu kołdry, koce, poduszki, pokrowce na materace, rzeczy ogrodowe, kurtki puchowe, czy ubrania robocze. Rzeczy puchowe można u nas suszyć w suszarkach z piłeczkami rozbijającymi zbrylony podczas prania puch.

Do dyspozycji klientów stargardzkiej pralni są:

  • Pralnico-wirówki: 9 kg / 11 kg / 17 kg / 24 kg
  • Cztery suszarki bębnowe o pojemności 16 kg
  • Profesjonalne środki piorące dozowane automatycznie
  • Rabaty na usługi z kartami stałego klienta
  • Darmowy parking – przy wjeździe od strony ulicy Mickiewicza szlaban podnosi się automatycznie

Oprócz sprzętów do prania i suszenia, w pralni przy Piłsudskiego są dwa stoły do składania rzeczy, automat z ciepłymi napojami, ławka do siedzenia i telewizor. Nie ma w nim TV naziemnej, można podłączyć się ze swoim Netflixem czy YouTube’em. W planach jest też… fotel masujący! 🙂