Capri Sun
Fot. https://www.capri-sun.com/pl/pl/

W Stargardzie produkowane będą soki bardzo znanej marki

Każdy kto ma dzieci doskonale zna nazwę Capri-Sun. To uwielbiane przez dzieci 200 ml soczki w srebrnej zgrzewce ze słomką. Pomarańczowe, multiwitamina i nie tylko. Dostępne na wyciągnięcie ręki np. przy kasach sieciowych drogerii. Jak się okazuje, producent tych kultowych już można powiedzieć produktów, wchodzi do Stargardu! W parku przemysłowym powstanie fabryka tej uznanej marki.

– W Stargardzie pojawi się firma, która należy do światowej czołówki w produkcji soków – powiedział Rafał Zając, prezydent Stargardu, na wykładzie inaugurującym nowy rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Stargardzie. – Lider produkujący soki wbuduje fabrykę w Stargardzie i będzie wysyłać soki owocowe na cały świat. To będzie potężna fabryka, zatrudniać będzie wiele osób i będzie to ciekawa praca dla automatyków, robotyków, dla ludzi o wysokich kwalifikacjach. Dzięki sprzedaży gruntów w parku przemysłowym i przez to, że przez lata nie udało się przekonać nikogo do dofinansowania tego zadania, mimo że czasy nie są łatwe, zdecydowaliśmy się przeznaczyć 23 mln netto na modernizację amfiteatru.

Rafał Zając
Prezydent Rafał Zając na inauguracji nowego roku akademickiego na UTW Stargard, fot. Jan Balewski

Wiadomość ta była dla nas elektryzująca. Produkcja soków w Stargardzie? To coś nowego! Ponad miesiąc szukaliśmy informacji, co to będzie za firma. W końcu udało się ustalić, że to właśnie Capri-Sun. Czyli mega znane soczki w opakowaniach ze słomką, ale nie tylko! Także w butelkach, puszkach. Orange, multiwitamina, ice tea…

– Rzeczywiście Capri-Sun kupiło prawie 14 hektarową działkę, na której w przyszłym roku chce zacząć budować pierwszą w tej części Europy fabrykę swoich wyrobów – potwierdza informację Stargard.News Piotr Styczewski, rzecznik Urzędu Miejskiego w Stargardzie. – To ważna wiadomość, bo w parku przemysłowym pojawi się kolejny duży zakład, w którym pracę ma znaleźć nawet 100 osób. Poza tym produkty ze Stargardu będą trafiały również na rynki europejskie.

Fabryka powstanie w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii, przy ulicy Metalowej.

To kolejny duży sukces inwestycyjny dla Stargardu.

– Inwestycja Capri-Sun w Stargardzie to dowód, że stworzyliśmy warunki i ofertę, która jest atrakcyjna nawet dla dużych i rozpoznawalnych, światowych marek. Zawsze podkreślam, że nowe fabryki dają następne miejsca pracy i pozytywnie wpływają na sytuację finansową miasta. W tym konkretnym przypadku to także szansa na podniesienie po raz kolejny gospodarczej atrakcyjności Stargardu. Capri-Sun będzie pierwszym zakładem z branży spożywczej działającym w PPNT. Pojawienie się takiego koncernu może zachęcać następne do zainteresowania się naszym miastem – mówi prezydent Stargardu Rafał Zając.

Jak informuje UM Stargard, historia Capri-Sun sięga 1969 roku. Firma powstała w Niemczech. Na przestrzeni lat zdobyła pozycję czwartej co do wielkości marki soków na świecie. Współpracuje z ogromnymi koncernami, takimi jak Coca-Cola i Kraft Heinz. Capri-Sun produkuje owocowe napoje w charakterystycznych saszetkach ze słomką w 100% nadającą się do recyklingu. Dziś można je kupić już w 110 krajach na świecie. Soki są wytwarzane w 24 zakładach, a ten w Stargardzie będzie pierwszym w tej części Europy.