Stargard święto 12 Brygady Zmechanizowanej piknik wojskowy
Fot. Grzegorz Drążek

W Stargardzie świętowała 12 Brygada Zmechanizowana. Piknik wojskowy na poligonie

Piknik wojskowy dla mieszkańców zakończył święto 12 Brygady Zmechanizowanej. Wydarzenia w Stargardzie odbywały się w piątek i sobotę.

Święto rozpoczął capstrzyk na Rynku Staromiejskim w piątkowy wieczór 19 maja. W sobotę 20 maja w południe były uroczystości na terenie jednostki białych koszar, gdzie stacjonuje Błękitna Brygada. Tam odbył się apel 12 BZ. Następnie odbył się piknik wojskowy na strzelnicy na poligonie przy białych koszarach.

Piknik przyciągnął liczną rzeszę mieszkańców. Atrakcji było sporo. Dzieci mogły brać udział w różnych konkursach i zabawach, było stanowisko malowania buzi i poczęstunek popcornem. Dla wszystkich była bezpłątna grochówka, kiełbasa z grilla i ogniska. Chętnych nie brakowało. Na scenie w pobliżu strzelnicy wojskowej odbywały się występy artystyczne.

Zainteresowaniem mieszkańców cieszył się także pokaz sprzętu wojskowego. Można było zaglądać do pojazdów, brać do ręki broń, sterować różnym wojskowym sprzętem. Razem z żołnierzami pokazali się stargardzcy policjanci, którzy mieli swoje stanowisko na festynie, były radiowozy i motocykl policyjny.

Strzelnica Stargard. Piknik wojskowy 12BZ, fot. Jan Balewski

Odbył się także pokaz działań wojskowej straży pożarnej, która jest przy 12 BZ i stacjonuje w białych koszarach w Stargardzie. Odbył się także pokaz działań wojskowej straży pożarnej, która jest przy 12 BZ i stacjonuje w białych koszarach w Stargardzie. W ramach sobotniego wydarzenia na poligonie odbył się także bieg przełajowy 3 Mile Dwunastki.