naleśniki
Fot. ZS 5 Stargard

W Zespole Szkół nr 5 w Stargardzie wybrano naleśnikowe mistrzynie!

Pierwsze miejsce w konkursie Mistrz serwowania naleśników zajęła Aleksandra Stachera, pierwsze miejsce w konkursie Mistrz smażenia naleśników – Oliwia Ziajka.

Znów kolorowo i smakowicie było w Zespole Szkół nr 5 w Stargardzie.

– ZS 5 to szkoła pełna dobrych smaków i aromatycznych zapachów. W ostatnim czasie udowodniła to po raz kolejny w czasie konkursu kulinarnego pod hasłem Mistrz smażenia i dekorowania naleśników. Uczniowie klas gastronomicznych prześcigali się w przepisach na idealne ciasto naleśnikowe i inwencji twórczej w dekorowaniu potraw. Małe kolorowe dzieła cieszyły oko i podniebienie wszystkich obecnych, a wspomnienia z pysznej degustacji, pozostaną z uczestnikami na długo – relacjonują organizatorzy smacznego konkursu.

I miejsce w konkursie Mistrz serwowania naleśników zajęła Aleksandra Stachera.

I miejsce w konkursie Mistrz smażenia naleśników zajęła Oliwia Ziajka. Gratulacje!!!

Nagrody główne to dwutygodniowe staże w jednej ze stargardzkich restauracji.

Uczniów biorących udział w konkursie odwiedziła Iwona Wiśniewska, stargardzki starosta, która chętnie rozmawiała z ambitną, pełną pasji młodzieżą z ZS 5.

– Szkolenie branżowe ma przyszłość, a potencjalni pracodawcy uczestniczą w życiu młodych ludzi już w czasie etapu kształcenia i taka współpraca daje nadzieję na dobre jutro – komentują organizatorzy konkursu.

ZS 5 zaprasza do obejrzenia fotorelacji ze słodkiego konkursu:

INFORMACJE I ZDJĘCIA: ZS 5 STARGARD, oprac. (ech)