Stargard policyjny piesek i przewodnik psów
Fot. KPP Stargard

Walter wyniuchał elektronarzędzia skradzione z budynku mieszkalnego w Stargardzie

Pies policyjny zaprowadził swojego przewodnika do skradzionych na terenie Stargardu elektronarzędzi. Policjanci ustalają teraz sprawcę kradzieży z włamaniem.

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie poinformowała dziś o zdarzeniu, do którego doszło w Stargardzie.

– Oficer dyżurny stargardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego – informuje asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Zostało skradzione mienie w postaci elektronarzędzi. Na miejsce wezwano między innymi policjanta z Zespołu Przewodników Psów Służbowych ze stargardzkiej komendy, który przyjechał wraz z Walterem, czyli czworonożnym funkcjonariuszem.

Policjantka dodaje, że iwczarek belgijski, który od dwóch lat służy w stargardzkiej policji, od razu podjął trop.

– Nie odrywając nosa od ziemi poprowadził policjantów kilkaset metrów do miejsca, gdzie jak się okazało sprawca ukrył skradzione mienie – wyjaśnia Justyna Siwarska. – Na miejscu funkcjonariusze odnaleźli skradzione elektronarzędzia, których szacowana wartość wyceniona została na kilka tysięcy złotych. Towar został zwrócony właścicielowi, a policjanci zajmują się ustaleniem sprawcy kradzieży.

Stargard policyjny piesek i przewodnik
Fot. KPP Stargard

Przewodnicy psów służbowych, to zdecydowanie policjanci służący z ogromnym zainteresowaniem i wkładający w swoją pracę wiele zaangażowania. Ze swoim czworonożnym kompanem nawiązują nierozrywalną więź, która owocuje skuteczną współpracą.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard